PRO-SPORT 2

Bács-Kun Sport - Bácsalmás, Kunbaja és környéke sportja - folytatása: 2012./XVII. évfolyam Labdarúgás, Kézilabda, Asztalitenisz, Cselgáncs, Diáksport, BSC 1913-2013.

Szabadnapos Harta -

Labdarúgás Megyei I. osztály, 2011-2012. Az áprilisi utolsó hétvégén nem szerepeltek valami fényesen a pályaválasztó csapatok: mindössze Kiskunfélegyháza és Kiskunhalas szerezte meg a pontokat. Kunszállás játék nélkül, Izsák 'Vadkerten, Tompa a tavasszal megtáltosodott Szeremle otthonában, a másik két bácskai csapat összecsapásán, 'baracskai siker született némi szerencsével Bácsalmáson.

Bácsalmás Minden szempontból remek mérkőzésnek lehettek tanúi mindazok a sportbarátok akik, április utolsó vasárnapján kilátogattak a PVSE sporttelepére, ahol a PVSE együttese a bajnokság toronymagas esélyesét, a Nagybaracska csapatát fogadta. Azt a gárdát, amit a 'baracskai érdekeltségűek, már-már álszerényen, egyelőre csak bajnokjelöltnek titulálnak. Illessék bármilyen jelzővel csapatukat az biztos, hogy a PVSE együttese felnőtt a HÍD SC szintjére. A látottak alapján, nyugton állíthatjuk, csak egy szépséghiba csúszott be a PVSE játékába: az egyenlő erők sportszerű küzdelmének a végén, a vendégcsapat birtokába kerültek a pontok.

Krónika:

Melegítés 1.
Melegítés 2.
Melegítés 3.
A pózolást még lehet gyakorolni az aranyosztásig...
Üde színfoltja a mérkőzésnek a zöld pázsit és a sok  néző...
Szabó Csabával több, mint két évtizede követjük nyomon az 'almási labdarúgást ebből a szemszögből. Susnjar Milán a tavaszi első fordulók egyike után csatlakozott hozzánk, na meg az ifjúsági csapathoz, hét mérkőzés erejéig...:-)

A stadion is szépen díszbe öltözött: a remek környezetben több százan állták, ülték körül a pályát, már-már majálisi hangulatban írnám elhamarkodottan, ám még az április hónapnak sincs vége... A mérkőzésen a kimaradt hazai helyzetek után a vendégek szerezték meg a vezetést a 32. percben Füleki révén, amit a 34. percben Ivkovic egyenlített ki.

A második félidőben, amíg a hazai együttes a helyzeteit kihasználatlanul hagyta, addig a Híd SC Nagy Előd szerencsés góljával ismét megszerezte a vezetést, s mint kiderült, ezzel a három pontot is...

Bácsalmás- Nagybaracska 1-2 (1-1)

Bácsalmás, 300 néző. Vezette: Kőrösi János - Eke László, Bornemissza Norbert. Ellenőr: Nagy László Antal. Bácsalmás: Eckert Dávid - Rothpflug Sinisa (Eckert Norbert 70.'), Barcsák Gábor, Snyehola Ákos, Rudics János, Gregó Márk, Prikidánovics Milán (Józsa Patrik 55.'), Varga László, Petrovic Borisz (Paplógó Levente 47,'), Bjeletic Bojan, Ivkovic Andrej. Edző: Florin Nenad. Nagybaracska: Székely Csaba -  Strigenc Péter, Fekete Nándor, Ivancsán Zsolt, Vedelek Zoltán (Farka Pál 66.'), Koch Tamás, Trucz Zsolt, Vata Zalán (Brukner Balázs 84.'), Hernádi Márk, Füleki Antal, Nagy Előd (Schwarckopf Tamás 88.'). Edző: Vanó Sándor. Gólok: Ivkovic Andrej 34. perc (1-1) illetve Füleki Antal (0-1) 32. perc, Koch Tamás (1-2) 72. perc. Kitűntek: Rothpflug Sinisa, Varga László, Bjeletic Bojan, Ivkovic Andrej illetve Strigenc Péter, Fekete Nándor, Koch Tamás, Vata Zalán, Hernádi Márk. Sárga lap: Rothpflug Sinisa 23. perc illetve Strigenc Péter 24. perc, Nagy Előd 75. perc. Ifjúsági mérkőzés: Bácsalmás - Nagybaracska 0-3. Folyt-Köv.