PRO-SPORT 2

Bács-Kun Sport - Bácsalmás, Kunbaja és környéke sportja - folytatása: 2012./XVII. évfolyam Labdarúgás, Kézilabda, Asztalitenisz, Cselgáncs, Diáksport, BSC 1913-2013.

Megyei Serdülő Labdarúgó Bajnokság Dél 2011-2012.

Kettő, kilenc, három, kettő...

A számok, a Nagybaracska ellen ősszel és a most lejátszott bajnoki mérkőzésen kapott gólok számát jelzik félidőnként. Az ősszel tizenegy gólt lőttek, a Híd SC játékosai, most „csak" ötöig jutottak.

21

Különösen dicséretes, a PVSE teljesítménye, ha azt nézzük, hogy 'Barcsakán és most hogyan alakult a bekapott gólok száma: 1-30. perc: 'Baracskán 2 (most: 2) 31-60. perc 4 (1) 61-90. perc: 5 (1). Amint a számokból is kitűnik, a csapat korából eredően amíg erővel „bírja" a mérkőzés tempóját, eddig sem volt baj különösebben, ám a 60. percet követően, nem győzöm hangsúlyozni, a korukból eredően, elfogy az erő és szinte számolatlanul kapják a gólokat. Azaz, hogy eddig így volt... Bár most is vereség lett a mérkőzés vége, ám amíg 'Baracskán, Sallamon nyitotta a gólok sorát a 7. percben, majd Fekete Ádám 4, Sztanics Ákos és Mojzes Gábor 3-3 gólig jutott, addig most a vendégek első gólja a 12. percben esett Mojzes Gábor révén, aki további három gólt lőtt, az utolsót a játékidő utolsó harmadának, utolsó percében. Azaz már a az egész 90 perc során nagyobb ellenállást tudtak kifejteni, a korban és fizikai felépítésben a PVSE előtt járó csapat ellen.

9

Szóval már a mérkőzés utolsó részében is harcképesebb a PVSE még az U16 mezőnyén belül is fiatal átlagkorú csapata. A támadásszövésben, remek játékkal nem egyszer jutottak el Nincsevics Roliék az ellenfél kapujához, ám a helyzetek kihasználásában még sokat kell fejlődnie a csapatnak, Figura Ákossal az élen. Schneder Dani játékban és fizikumban felvette a küzdelmet a vendégekkel, ám az utolsó cselek közül ma egy sem sikerült...

Bácsalmás - Nagybaracska 0-5 (0-3)

Bácsalmás, 2012. március 31., szombat. Vezette: Kovács Árpád. Bácsalmás: Gugán Attila (Szénási Bence 65.') - Mátrai Roland, Németh Olivér, Tóth Kovács Bence (Páncsics Bence 81.'),  Pfendler Flórián (Kerényi Dominik 62.'), Schneider Dániel, Demeter Róbert, Nincsevics Roland, Koncsok Erik, Schneider Bence (Szabó László 71.'), Figura Ákos (Demeter Dominik 75.'). Edző: Bögre Károly. Nagybaracska: Kotek Tamás - Nagy Benjamin (Kolompár Roland 70.'), Farkas István, Lehotás Sándor, Püspöki Patrik, Salamon Zsolt, Sztanics Ákos (Sági László 87.'), Fekete Ádám, Kovács László (Lovász Roland 75.'), Mojzes Gábor, Farkas Tamás. Edző: Tamás József. Gólszerzők: Mojzes Gábor 4, Fekete Ádám. Sárga lap: Mojzes Gábor.