PRO-SPORT 2

Bács-Kun Sport - Bácsalmás, Kunbaja és környéke sportja - folytatása: 2012./XVII. évfolyam Labdarúgás, Kézilabda, Asztalitenisz, Cselgáncs, Diáksport, BSC 1913-2013.

16-6

A Bács-Kiskun megyei Kézilabda Szövetség a 2010-2011-es bajnoki év után, már második alkalommal bonyolítja le a megyei serdülő bajnokságot leány és fiú csapatok részére. Az idei, a 2011-2012-es bajnoki évben viszont már két korosztályban - U16 (1995-1996) és U14 (1997-1998) - küzdenek a csapatok  bajnoki címért.

A bácskai csapatok az idősebb kategóriában, a déli csoportba nyertek besorolást, amelynek keretében, az első játéknapon, 2011. december 18-án, Bácsbokodon léptek pályára hazai együttes mellett Bácsalmás, Csávoly és Jánoshalma csapatai.

A bajnokság második játéknapját Jánoshalmán rendezték, 2012. január 22-én vasárnap.

Az első játéknap után kialakult erősorrend Bácsbokod vezetőhelyét nem hozta veszélybe, ennek ellenére alaposan felborult. A 'bokodi lányok ezúttal is legyőzték minden ellenfelüket, bár a lőtt gólok tekintetében kevesebbet értek el. A védekezésben viszont, Róka Dia kapussal az élen, most is remek teljesítményt nyújtottak és továbbra is imponáló fölénnyel állnak a bácskai csoport élén. Na meg minden, ebben a sportágban mérhető kategóriában. Köszönhetően, a már az NB II-es csapatában is vitézkedő egyik éljátékosának, Bennarik Petrának. Kivéve az akciógólok rangsorát, ahol a második játéknap után, az egyre jobb játékot nyújtó Jánoshalma egyik vezéralakja, Lódri Fanni a listavezető. Viszont a jánoshalmi csapatban, Lódri mellett egyre jobb játékot nyújt Hornyák Nikoletta is. Kettejük kiváló játékának köszönhetően, a második játéknapon már csak a 'bokodi csapattól szenvedtek vereséget és két forduló után a második helyre törtek fel.

A csávolyi csapat két-háromgólos vereségeket szenvedett, ám hiányzott a mezőny legjobb beállós játékosa Teleki Dorina... Így viszont a Krascsenics testvérek, Csilla és Petra vezérletével, csak Bácsalmás csapatát tudták legyőzni magabiztosan. Azt a Bácsalmást, amely az első játéknapon, Bácsbokodot leszámítva, még mindkét ellenfelével szoros csatákat vívott, sőt Csávolytól még pontot is szerzett. Most három vereség a mérlege: meg három hiányzó az alapcsapatból. Minden csapatépítés úgy kezdődik: végy egy jó kapust! Nos, Horváth Szonja az egyik ujját eltörte, így a kapuban is volt „valaki".  Lakner Marianna lábsérülést szenvedett, a harmadik játékos, egyszerűen befejezte pályafutását....(?) Viszont a góllövés sem ment az 'almási csapatnak úgy, ahogy az első játéknapon. Ennek két oka is lehet: Hankószki Fanni, a gólgyáros nem vállalkozott annyiszor kapuralövésre, mint arra a képességei, és lehetőségei szerint vállalkozni kellene... Persze ennek elmaradását az is okozhatta, hogy ma már az ellenfelek is jobban figyelnek rá... Ez gond, de a játék szépsége még csak most kezdődik. Amikor a nagyobb figyelem ellenére is megpróbálja, sőt megtudja csinálni valaki a gólt igérő akciókat...

A második játéknap eredményei:

Bácsalmás - Bácsbokod 1-19 (1-8) 1. mérkőzés, vezette Fritsch Margit - Papp Tibor. Bácsalmás: 1 Kelle Kira - 18 Nagyfejeő Kata, 13 Hankószki Fanni 1, 4 Lakner Margaréta, 10 Panyik Renáta, 6 Panyik Dóra, 7 Száhl Anett, 11 Witzl Laura, 12 Potyondi Maja, 9 Szalai Dorina, 3 Szrnka Aliz. Edző: Derűs Gábor. Bácsbokod: 16 Róka Diána - 26 Serfőző Edina 4, 20 Bennarik Petra 4/1, Petrich Alexandra 5/1, 17 Husti Hanna, 14 Csincsák Klaudia 1, 13 Pestality Dominika, 8 Petrity Diána 2, 27 Csipak Viktória 1, 23 Markó Kitti 1, 1 Polyák Enikő, 6 Ézsi Virág 1. Edző: Romsics Erzsébet. Az eredmény alakulása: 0-4, 1-4... Hétméteres/gól: 0/0 illetve 3/2. Kiállítás: 2 perc a PVSE csapatából.

Bácsbokod - Csávoly 11-8 (6-2) 2. mérkőzés, vezette Fritsch Margit - Papp Tibor. Bácsbokod gólszerzői: Bennarik Petra 5/3, Petrich Alexandra 4/1, Csincsák Klaudia 1, Petrity Diána 1. Csávoly: 1 Bata Elizabett - 22 Bőthe Vivien, 6 Vörös Dorina, 3 Ádám Rebeka, 10 Krascsenics Csilla 2, 9 Krascsenics Petra 3, 2 Ádám Éva, 5 Rudolf Rebeka 1/1, 11 Virizlai Klaudia, 16 Lakatos Lotti 2, 17 Sándor Cintia, 13 Tóth Kitti. Edző: Nemes Zsófia. Az eredmény alakulása: 3-0, 3-1, 5-1, 5-2, 9-2, 9-3, 9-6, 10-6, 10-7, 11-7... Hétméteres/gól: 8/4 illetve 3/1. Kiállítás: 2 perc illetve 1 perc.

Jánoshalma - Bácsbokod 10-13 (4-4) 3. mérkőzés, vezette Fritsch Margit - Papp Tibor. Jánoshalma:  1 Surányi Bettina - 29 Lukács Kamilla 1, 18 Lódri Fanni 6/2, 11 Gilicze Stella, 17 Hornyák Nikolett 3/1, 3 Buzder Renáta, 10 Taskovics Renáta, 2 Madarász Dóra, 31 Szekeres Melitta, Szulcsán Anna. Edző: Rátai Róbertné. Bácsbokod gólszerzői: Serfőző Edina 1, Bennarik Petra 7/3, Serfőző Edina 1, Csipak Viktória 3, Ézsi Virág 1. Eredmény alakulása: 0-1, 1-1, 1-2, 2-2, 2-3, 4-3, 4-6, 5-8, 6-8, 6-9, 7-9, 7-11, 8-11, 8-12, 9-12, 9-13... Hétméteres/gól: 4/3 illetve 5/3. Kiállítás 3 illetve 3 perc.

Bácsalmás - Csávoly 6-14 (1-7) 4. mérkőzés, vezette: Fritsch Margit - Papp Tibor. Bácsalmás gólszerzői: Hankószki Fanni 2, Panyik Renáta 2, Száhl Anett 2. Csávoly gólszerzői:  Ádám Rebeka 2, Krascsenics Csilla 2, Krascsenics Petra 6, Rudolf Rebeka 1, Virizlai Klaudia 1, Lakatos Lotti 2. Az eredmény alakulása: 0-4, 1-4, 1-8, 3-8, 3-10, 4-10, 5-11, 6-12... Hétméteres/gól: 1/0 illetve 0/0. Kiállítás: 2 perc a PVSE csapatából.

Csávoly - Jánoshalma 12-14 (6-9) 5. mérkőzés, vezette: Fritsch Margit - Papp Tibor. Csávoly gólszerzői: Ádám Rebeka 2/1, Krascsenics Csilla, 1, Krascsenics Petra 5, Rudolf Rebeka 3/2, Lakatos Lotti 1. Eredmény alakulása: 1-0, 1-2, 3-4, 4-5, 6-5, 6-9, 10-9, 10-11, 11-11, 12-12... Hétméteres/gól: 5/3 illetve 3/2. Kiállítás: 5 perc a Jánoshalma csapatából. Kizárás: Gilicze Stella harmadik kiállítás után.

Jánoshalma - Bácsalmás 16-6 (6-4) 6. mérkőzés, vezette: Fritsch Margit - Papp Tibor. Jánoshalma gólszerzői: Lódri Fanni 4, Gilicze Stella 1, Hornyák Nikolett 8/3, Taskovics Renáta 2, Szulcsák Anna 1. Bácsalmás gólszerzői: Hankószki Fanni 3/1, Panyik Renáta 2, Száhl Anett 1. Eredmény alakulása: 0-3, 2-3, 2-4, 8-4 8-5, 13-5, 13-6... Hétméteres/gól: 3/3 illetve 3/1. Kiállítás: 2 illetve 2 perc.